OKTOBER, MESEC POŽARNE VARNOSTI
Vodilna tema letošnjega meseca požarne varnosti je požarna varnost doma. Naše prostovoljno društvo že peto leto v oktobru sodeluje z učenci razredne stopnje osnovne šole Notranjski odred Cerknica.
Tako je bilo tudi v letošnjem šolskem letu. Povabili smo jih, naj nas 29. in 30. septembra  obiščejo na dnevu odprtih vrat.
Za obeleženje letošnje teme smo jim v večnamenski dvorani pripravili  zanimivo in poučno risano oddajo, ki je učence s pomočjo zajčka Bineta popeljala v svet prostovoljnega in poklicnega gasilstva, za učence petih razredov pa smo pripravili kviz o gasilstvu.
 Učenci so spoznali, da lahko v prvi vrsti za svojo varnost posrbijo sami, poznati pa morajo tudi osnovna pravila obnašanja ob nesrečah (na primer ob poplavah, potresih, požaru doma…).
V spremstvu poveljnika Prostovoljnega gasilskega društva Cerknica, Mira Lična, so si učenci in učiteljice ogledali prostore gasilskega doma ter se spoznali namembnost različnih gasilskih avtomobilov in kamionov. Čakala pa nas je tudi preizkušnja v pravem gasilskem poligonu trojk, kjer smo jim poskušali predstaviti  pomembnost ekipnega sodelovanja in medsebojne pomoči v gasilstvu.
Da jim bo obisk našega doma ostal v čim lepšem spominu pa  jim je gasilka Vesna za popotnico pripravila tudi gasilske pobarvanke, starejši učenci pa bodo svoje znanje o gasilstvu preverili s pomočjo križanke.
Ker je sodelovanje ustanov in društev v lokalni skupnosti pomembno se bomo trudili ohraniti takšno obliko sodelovanja s šolo tudi v prihodnjih letih. Zahvala gre prostovoljnim gasilcem in gasilki, ki leto za letom žrtvujejo svoj prosti čas ter pomagajo in  zvesto sodelujejo pri organizaciji programa in predstavljanju društva širši lokalni skupnosti.

Aljaž  Malc